Liczba zachorowań na świnkę

Liczba zachorowań na świnkę
Capivit Piękne Włosy opinie

Masowe szczepienia przeciwko śwince zalecane są w krajach, w których istnieje wysoki stopień zachorowalności. W tego typu krajach zaleca się stosowanie szczepionek skojarzonych, które jednocześnie będą zapobiegać śwince, odrze i różyczce. Zdaniem Światowej Organizacji Zdrowia szczepienia przeciw śwince powinny dotyczyć także dorosłych, którzy znajdują się w grupie wysokiego ryzyka. W szczególności dotyczy to pracowników służby zdrowia. Wielu ekspertów uważa, że świnkę można całkowicie wyeliminować, jednak wiąże się to ze spełnieniem podstawowych warunków.

Jednym z nich jest wysoki stopień zaszczepienia społeczeństwa, który powinien wynosić ok. 90%. Pierwszą szczepionkę należy podać noworodkom do 18 miesiąca życia. W niektórych przypadkach istnieje konieczność podania drugiej dawki. Taka możliwość dotyczy tych krajów, w których współczynnik zaszczepienia przeciw tej chorobie jest stosunkowo niski.

Obecnie dostępne szczepionki przeciw śwince różnią się m.in. immunogennością. Wybór konkretnej szczepionki zależy od poszczególnych czynników. Jest to np.

epidemiologia oraz koszty szczepień. Szczepionka przeciw śwince nie powoduje poważniejszych niepożądanych działań. Z dotychczasowych doniesień do skutków ubocznych należy zaliczyć m.in. zapalenie ślinianek, podwyższoną temperaturę ciała.

Szczepionka nie może być podawana osobom, u których stwierdzono nadwrażliwość na składniki szczepionki. Nie zaleca się szczepić kobiet w ciąży, chociaż nie ma jednoznacznych doniesień, że mogłoby to zaszkodzić płodowi.

3 Comments

  1. Ej wam wszystkim! Przyznam się, przejęła moją głowę teoria pokazana w niniejszym artykule, samemu by się na coś takiego chyba nie wpadło. Tekściarz przedkłada rzeczywiście celne podejście na temat. Nie wątpię, że dobrze porozważać nad autora dziełami, z racji że bywają wyważone, godne czasu, natomiast osoba pisząca powoli zostaje takim nauczycielem dla wielu.

  2. Witam! Wspaniale czyta się wszystko, co było przedstawione w tym tekście. Od razu widać, ktoś kto to pisał, musiał mieć spore rozeznanie o przedmiocie sprawy. Treść tekstu okazała się dla mnie pomocna i na 100% także w przyszłości użyję zaprezentowanych tu porad. Pozdrawiam i życzę jeszcze wielu trafionych opisów w podobnym wydźwięku.

  3. Dzień doberek Wam. Zainteresował mnie ten post. Wczoraj nie znalazłam info w tym zagadnieniu ale teraz tutaj dowiedziałam się, co można, a czego nie. Wie się, że autor wie dużo. Polecam pozostałe jego opisy w tym temacie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *