Szczepienia

Dlaczego warto szczepić się?

Dlaczego warto szczepić się?
szczepienia na zapalenie wątroby typu B atakująca wątrobę żółtaczka typu c ma ciężkie objawy w 10-15% przypadków

Szczepionki są tematem kontrowersyjnym. Część społeczeństwa zarzuca szczepieniom wywoływanie wiele powikłań i skutków ubocznych. Niektórzy uważają, że szczepionki powodują autyzm wśród dzieci. Tymczasem warto zwrócić uwagę, jaki jest cel szczepień.

Przede wszystkim podstawowym celem szczepień jest uzyskanie indywidualnej odporności. Dotyczy to głównie dzieci, które są podatne na różnego rodzaju choroby. Warto zwrócić

Czytaj dalej

Ważne szczepienie dla kobiet

Ważne szczepienie dla kobiet

Do jednych z najgroźniejszych nowotworów zalicza się rak szyjki macicy. Co roku na ten nowotwór umiera wiele milionów kobiet na całym świecie. Warunkiem koniecznym do rozwoju raka szyjki macicy jest zakażenie wirusem HPV.

Zobacz, czy żółtaczka u dziecka może prowadzić do śmierci

 

Wirus ten przenosi się drogą płciową, dlatego każda kobieta, która rozpoczęła aktywność seksualną, jest narażona na zakażenie. Szacuje się, że nawet ponad 50% kobiet zaraża się wirusem HPV. W większości przypad

Czytaj dalej

Szczepienia przed zagraniczną podróżą

Szczepienia przed zagraniczną podróżą

Wyjeżdżając poza granice kraju należy obowiązkowo zaszczepić się przeciw określonym chorobom. Dotyczy to jednak wyłącznie wybranych krajów i chorób. Konieczność szczepień powstała na skutek odpowiednich przepisów WHO, czyli Światowej Organizacji Zdrowia. Fakt zaszczepienia zapisywany jest w specjalnym dokumencie zwanym międzynarodową książeczką szczepień. Bez tego wpisu turysta może nie być wpuszczony do danego kraju tropikalnego.

Czytaj dalej